Ako Reply.sk funguje?

Zaregistrujte sa alebo použite pre prihlásenie Váš účet na        

Ako funguje Reply.sk

Čo je Reply.sk?

V prvom rade chceme poďakovať, že ste si našli cestu na Reply.sk! Portál Reply.sk je miesto, kde si používatelia medzi sebou vymieňajú svoje znalosti a skúsenosti. Je to slovenská obdoba svetových Q&A portálov. Reply.sk na rozdiel od bežného internetového fóra má tú vlastnosť, že miesto siahodlhých debát nájdete priamejšie odpoveď na Vašu otázku vďaka systému "TOPovania" správnych odpovedí podľa hodnotenia ostatných používateľov. Správnu odpoveď môžete jednoducho vyhľadať pomocou vyhľadávacieho nástroja alebo môžete po registrácií položiť otázku Vy sami. Takže neváhajte, zaregistrujte sa a využívajte naplno server Reply.sk, pýtajte sa, odpovedajte, komentujte odpovede, hlasujte a komunikujte s ostatnými používateľmi! - team Reply.sk.

Kde začať?

Pokiaľ hľadáte odpoveď na Vašu otázku, prvé miesto, kde by ste mali začať, je Vyhľadávacie políčko v hornej časti obrazovky. Jednoducho zadáte Vašu otázku a kliknete na modré tlačítko so šípkou odpovedi. Ďalej už budete presmerovaný na vyhľadávací nástroj portálu Reply.sk., kde môžete Vaše vyhľadávanie ešte dodatočne upresniť.

Otázka, ktorú hľadám, ešte nebola položená, čo mám spraviť?

Pokiaľ ste si istý, že Vaša otázka ešte nebola položená (dôkladne ste hľadali pomocou vyhľadávacieho nástroja), môžete položiť otázku Vy. Pre kladenie otázok sa musíte zaregistrovať a prihlásiť!

Prečo sa mám zaregistrovať?

Po Vašej registrácii môžete využívať všetky služby servera Reply.sk. Zaregistrovaný používateľ môže klásť otázky, odpovedať na otázky, hodnotiť, komentovať, vytvárať hlasovanie. Neregistrovaný používateľ môže iba vyhľadávať a čítať otázky, odpovede, hlasovania a hlasovať.

Registrácia je veľmi jednoduchá. Stačí vyplniť iba základné informácie o Vás (email, Vaše meno a heslo). Po registrácií Vám príde obratom e-mail, v ktorom budete musieť ešte potvrdiť registráciu aktivačným linkom a potom vám už nič nebráni v prihlásení Vašimi prihlasovacími údajmi.

Ešte jednoduchšia cesta je prihlásenie pomocou Vášho sociálneho účtu (Google, Facebook, Twitter, Yahoo).  Stačí si vybrať, kliknúť na ikonku, kde budete presmerovaný na stránku daného portálu, kde vyplníte požadované údaje a budete presmerovaný späť a priamo hneď aj prihlásený. Prosím, vyplňte dodatočné osobné údaje, ak budete po prihlásení k tomu vyzvaný.

Ako sa spýtam novú otázku?

Po registrácií a prihlásení sú 2 spôsoby ako sa dostať k zadávaniu otázky:

1. Napísať otázku do vyhľadávacieho poľa a kliknúť na oranžový otáznik

2. Kliknúť na "Spýtať sa otázku" v pravom hornom rohu stránky

Následne budete presmerovaný na novú stránku, kde vyplníte jednoduchý formulár pre položenie otázky. Daný formulár sa skladá z povinných a nepovinných položiek:

 • Nadpis (povinné) - môže sa stať, že celá otázka bude iba tento nadpis, ideálne je napísať rozvinutou vetou Vašu otázku do poľa
 • Text (nepovinné) - dodatočný text k otázke, Vašu otázku tu môžete rozvinúť alebo upresniť detaily
 • Pridať hlasovanie k otázke (nepovinné) - po zaškrtnutí sa rozvynie ďalšia ponuka s možnosťou pridania hlasovacej otázky
  • Hlasovacia otázka (povinné) - otázka, ku ktorej sa bude hlasovať, môže byť rovnaká ako hlavná otázka
  • Možnosti (min. 2 povinné) - môžete pridať možnosti k hlasovaniu, minimálne 2, no maximálne však 10 možností
 • Kľúčové slová (povinné) - musíte vložiť minimálne jedno slovo alebo frázu k otázke
 • Kategória (povinné) - vyberte správnu kategóriu k Vašej otázke
 • Jazyk (povinné) - vyberte jazyk, v ktorom bude položená Vaša otázka
 • Obrázky (nepovinné) - môžete priložiť obrázky k Vašej otázke
 • Súbory (nepovinné) - to isté ako obrázky, ibaže sem sa môžu prikladať súbory, ktoré nie sú obrázkami
 • Publikovať anonymne (nepovinné) - po zaškrtnutí tohto políčka ostatní používatelia neuvidia pri Vašej otázka Vaše skutočné meno, ale iba "Anonymný"
 • Upozorni ma na každú odpoveď e-mailom (nepovinné) - po zaškrtnutí tohto políčka Vás bude Reply.sk upozorňovať na každú novú odpoveď alebo komentár k Vašej otázke

Ak máte Váš formulár správne vyplnený, kliknete na odoslať a Vaša otázka bude zverejnená.

Profil používateľa

Ak ste registrovaný, máte vytvorený svoj profil. V ňom sú informácie o Vás, ktoré ste vyplnili. Môžete v ňom tiež vidieť, aké otázky ste naposledy položili a aké odpovede ste pridali k otázkam iných používateľov. Máte tu tiež k dispozícii záložky, kam si môžete ukladať otázky od iných používateľov, ku ktorým sa chcete ešte niekedy a čo najrýchlejšie vrátiť. Vy si samozrejme môžete určiť, ktoré informácie vo Vašom profile môžu vidieť ostatní používatelia. Vo svojom profile si tiež môžete kedykoľvek nastaviť a upraviť  upozornenia – emaily, ktoré Vás upozornia na akciu, ktorú Vy chcete (odpoveď  na vašu otázku, hodnotenie Vašej otázky, ...).

Možnosť anonymity

Keď sa pýtate otázku, odpovedáte na otázku niekoho iného, prípadne komentujete odpoveď, kedykoľvek si môžete nastaviť, že tieto akcie chcete publikovať anonymne, vid. obrázok:

Takto Vás uvidia otatní používatelia. Pokiaľ ste daný anonym Vy, budete mať pozadie pod avatarom modrou farbou, ako je to práve na tomto obrázku. Anonymita je zaručená aj v profile, kde Vaše anonymné otázky neuvidia ostatní používatelia.